Mēs esam mākslas skola, kurā pirmās iemaņas mākslā apguvuši daudzi Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki.

 

PIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skola šobrīd ir viena no labākajām profesionālajām mākslas vidusskolām Latvijā.  Pie mums var apgūt akadēmiskos mākslas priekšmetus – zīmēšanu, gleznošanu un kompozīciju -, kā arī grafiku un veidošanu, fotogrāfiju un multimediju mākslu.

 

JRMS izpratnē mūsdienu mākslinieks ir vispusīgi izglītota un erudīta personība, tādēļ JRMS nodrošina iespēju augstā līmenī apgūt humanitāros priekšmetus – latviešu valodu, vēsturi, mākslas un kultūras vēsturi – un eksaktos priekšmetus: matemātiku, dabas zinības, biznesa pamatus un informātiku.

JRMS absolventu vidū ir mākslas personības, bez kurām nav iedomājama Latvijas māksla 20. un 21. gadsimtā. Skolu ir absolvējuši Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektori Indulis Zariņš un Aleksejs Naumovs, LMA pasniedzēji Andrejs Ameļkovičs, Normunds Brasliņš, Ivars Heinrihsons, Vilis Ozols, Imants Vecozols, Kristaps Zariņš, Kaspars Zariņš, Vija Zariņa, mākslinieki Sandra Krastiņa, Ritums Ivanovs, Dace Lielā, Ģirts Muižnieks, Līga Purmale, Miervaldis Polis, Bruno Vasiļevskis un spilgtas sabiedriskas personības kā Imants Lancmanis, Edgars Vērpe, rakstnieks Zigmunds Skujiņš un daudzi citi.

JRMS katru gadu absolvē 36 audzēkņi. 60 – 80% no JRMS absolventiem iestājas Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē vai citās augstskolās Latvijā. Vairāki JRMS absolventi studē Eiropas augstskolās.

Latvijas

mākslinieku

kalve

© 2018 PIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skola 
Hāmaņa iela 2A, Rīga, LV-1007 | jrms@nmv.lv | 67601783
  • Facebook
  • Instagram
Screenshot 2018-11-15 at 18.00.32.png
© 2018 PIKC Nacionālā Mākslu vidusskola
Kalnciema iela 12, Rīga, LV-1048 | info@nmv.lv | 67612332 | www.nmv.lv